Gönderen Konu: ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ MAAŞLARI NE KADAR?  (Okunma sayısı 65854 defa)

huseyinkilic

• Ziyaretçi
Selamlar ben teknisyen Hüseyin..
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 15:25:49 Gönderen: admin »

Mühendis Forum

Çevrimdışı Efe Canturk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ MAAŞLARI NE KADAR?
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2008, 17:07:01 »
Maaþlar kiþiye gore ve þirkete göre deðiþir. Ama ortalama baþlangýç olarak 1300-2000 arasý diyebilirim.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 15:44:02 Gönderen: admin »

Mühendis Forum

« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2008, 17:07:01 »

Çevrimdışı hcengiz

• Yönetici
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2008, 07:16:51 »
Yurtdisi maaslar ulkeden ulkeye farklidir muhakkak. Fikir vermesi acisindan, abd'de lisans seviyesinde olanlar icin iki binden asla az degil, yuksek lisans seviyesinde olanlar icin uc-dort bin diyebiliriz.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 15:44:09 Gönderen: admin »

huseyinkilic

• Ziyaretçi
Ynt: ELEKTRÝK-ELEKTRONÝK MÜHENDÝSLÝÐÝ MAAÞLARI NE KADAR?
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2008, 09:59:00 »
bilgi için saðolun

huseyinkilic

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2008, 11:15:18 »
Scientific research and development services    $77,410
Semiconductor and other electronic component manufacturing    72,670
Electric power generation, transmission, and distribution    71,640
Navigational, measuring, electromedical, and control instruments manufacturing    70,430
Architectural, engineering, and related services    66,980

Yabancý bir siteden aldýðým bilgilere göre dolar bazýnda yurtdýýnda çalýþan ee mühendislerinin maaþlarý.. çok yüksek rakamlar gerçekten...ee mühendisliðinin bölümleri yukarýdqa bahsedilenler
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 15:44:17 Gönderen: admin »

Çevrimdışı sametadali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2008, 21:43:55 »
Scientific research and development services    $77,410
Semiconductor and other electronic component manufacturing    72,670
Electric power generation, transmission, and distribution    71,640
Navigational, measuring, electromedical, and control instruments manufacturing    70,430
Architectural, engineering, and related services    66,980

Yabancý bir siteden aldýðým bilgilere göre dolar bazýnda yurtdýýnda çalýþan ee mühendislerinin maaþlarý.. çok yüksek rakamlar gerçekten...ee mühendisliðinin bölümleri yukarýdqa bahsedilenler
o yazanlar yýllýk kazançlarý arkadaþým sen daha yeni kazanmýþsýn ve hemen maaþtan paradan bahsediyorsun tabiki parada önemli ancak mühendislik sadece para için yapýlacak bir meslek deðil daha kolay þekilde daha çok kazanabileceðin mesleklerde vardý keþke araþtýrsaydýn biraz yazýk etmiþsin kendine

Çevrimdışı biycas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2008, 14:52:01 »
bir hocamýn arkadaþý da bu arkadaþ gibi sürekli para hesabý yaparmýþ en sonun da hayal ettiði kadar parayý kazanmýþ ama demesine göre kazandýðý para çok bereketsizmiþ nasýl bittiðini kendi bile anlayamazmýþ ay sonu nu bile zor getirirmiþ hocam da onun nerdeyse yarýsý kadar maaþla arabasý iþi hayatý týkýrýnda giden bir adam olduðu için bize hep para ikinci planda olsun
ikinci planda para olursa siz istemeseniz da o para bereketlenir derdi
doðru söze ne hacet

Çevrimdışı r.cetinkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2008, 22:28:07 »
ben kendim almanyada kaliyorum meslek ögreniyorum ve ayni zamanda okuyorum Elektronik üzerine mühendislerin aldigi fiyatlar en az 2500€-4000€ hatta daha fazlasina bile cikabiliyor tabi ki bu kölnde bulununan ford fabrikasi icindir

Çevrimdışı impassive_attack

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ocak 2009, 16:26:19 »
arkadaþlar mühendislik olarak düþünmeyin ben daha hazýrlk öðrencisiyim fakat çok araþtýrdým hedefim 8 yýldýr yazýlým uzmaný olmaktý bilgisayar müh. ile sanýyodum ama elektrik elektronik bu konuda daha geniþ alana sahip dediðim gibi mühendislik olarak düþünmeyin kendinize uzmanlýk edinebileceðiniz bi dal seçin sana ne yapabiliyorsun dediklerinde bu konuda uzmaným diceksin tabi bu zamanla geliþcek ama bi yol seçmek en iyisi ben yazýlým uzmanlýgýnda kendimi göstermek istiyorum bunu da para olarak araþtýrdýgýnýzda
minimum 2000$-max sonsuz :D þaka tabi ama alabileceðiniz maaþýn haddi hesabý yok yeterki kendinizi geliþtirin düþünün koca türkiyede 500 tane elektrik elektronik müh. mezun oldugunu bunlarýn ayrý alanlarý seçtiðini sizin alanýnýz ve siz vazgeçilmez olursunuz

Çevrimdışı Massute

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2009, 21:29:04 »
Maas birincil oncelik olmamali bence.Para tabi ki onemli ama samet in de dedigi gibi onu baska mesleklerde cok daha iyi kazanabilirdin.Onemli olan idealist olup memleketi bi yerlere ulastirmak calismalar yapmak arkadaslar.Hicbir sey kolay degil ve kolay olacagini da hic kimse soyleyemez.Guzele giden yol mesakkatli olur.Iyi calismalar herkese.

Çevrimdışı hcengiz

• Yönetici
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2009, 05:08:15 »
az da olsa, cok da olsa kanaat etmek en buyuk zenginlik oyle degil mi...

tabi sevdigi isi en guzel sekilde yapanlar da bunun karsiligini mutlaka aliyorlar.

Çevrimdışı engineer_mbjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Mart 2009, 15:04:38 »
SELAM BEN HÜSEYÝN GAZÝANTEP ÜNÝ. EE MÜH KAZANDIM BUGÜNKÝ SONUÇLARA GÖRE ÇOK MUTLUYUM .. ÖÐRENMEK ÝSTEDÝÐÝM BÝÞEY VAR ÜNÝVERSÝTE BÝTTÝKTEN SONRA EE MÜH. MAAÞLARI NE KADAR OLUYOR BU ÝÞLE MEÞGUL BÜYÜKLERÝMÝZDEN YARDIM ÝSTÝYORUM VE YURT DIÞINDA ÇALIÞAN BÝR MÜHENDÝS NE KADAR KAZANIR?
bak arkadaþým bende gaziantep üniveritesi elektrik elektronik mühwendilðinde okuyorum halenn...hatta dinazorlarýndan sayýlýrýmm...sen yenisin anlaþýlan bizim bölümde...ilede bölüm hakkýnda o kadar farklý þeyler duyacaksýnki,belki de paradan bahsini bir daha açmýcaksýnn...ayrýca çalýþmayý seviyosan ve sabýrlýysan bu üniversitenin bu bölümüne hoþ geldin...ama söleyim iþin zor..neyse ben panodan bkarým notlarýna:)...belki de bölümü sende býrakmýþsýndýr...
NOT:YENÝ KAZANANLARIN ÇOÐU BÝR KAÇ YIL ÝÇÝNDE BU ÜNÝVERSÝTENÝN BU BÖLÜMNÜ BIRAKIRLAR...ÝSTEYEN ARAÞTIRABÝLÝR...KOLAY GELSÝN...BAÞARILARR

Çevrimdışı seydayrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2009, 16:14:17 »
mrb.þeyda ben yaptýgýnýz yorum diðerlerinden cok farklý gercekten merak ettim acaba ne iþ yapar bu ee mühendisleri ??? ;) ;D .....bu arada tanýþalým bende ziraat müh.1.sýnýf ögrencisiyim

Çevrimdışı engineer_mbjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2009, 16:17:23 »
mrb.þeyda ben yaptýgýnýz yorum diðerlerinden cok farklý gercekten merak ettim acaba ne iþ yapar bu ee mühendisleri ??? ;) ;D .....bu arada tanýþalým bende ziraat müh.1.sýnýf ögrencisiyim
kimsiniz...tanýyomuyum sizi...burasý sohbet kanalý deil...bilimle alakalý bi sorunuz varsa yardýmcý olabilirim...onun dýþýnda üzgünüm..byeee

Çevrimdışı seydayrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Mart 2009, 16:26:11 »
kimsiniz...tanýyomuyum sizi...burasý sohbet kanalý deil...bilimle alakalý bi sorunuz varsa yardýmcý olabilirim...onun dýþýnda üzgünüm..byeee
[/quot                                                                                                                ben hangi kanalda olduðumun farkýndayým evet bilgi almak istemiþtim ama... basit bi soruydu sadece neyle uðraþtýgýnýzý merak etmiþtim bi daha size soru sormak gibi  bi yanlýþ yapmam zaten sitede bilgi alabilecegim tek ee mühendisi siz deðilsiniz...kabalýk olmasýn diye tanýþmak istemiþtim bende farkýndayým beni tanýmadýgýnýzýn..