Gönderen Konu: Bilgisayara çok hardiski tek kablo üzerinden sırayla takmak.  (Okunma sayısı 247 defa)

Çevrimdışı Tezgahtaki Mengene

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese selamlar ve merhabalar. Benim sorunum evde kullandığımız masaüstünün kendine ait olan hardiskini kişisel olarak yani oyun vs. için kullanamamam. Çünkü buna müsaade etmiyorlar, bende evde kullanılamayacak hâle gelmiş olan laptop hardiskini söküp masaüstününe taktım. Bunları yaparken masaüstünün sadece bir tane hardisk kablosu olduğu için masaüstünün hardiskinin fişini çekip laptop hardiskine takıyordum. Tek güç girişi ve tek anakart bağlantısını kullanıyorum bunu yaparken değişimli ve sırayla kullanıyorum hep aynı anakart giriş portunu kullanıyorum. Oyunları yükledim, oynadım sonrada iobit  driver güncelleme programıyla driverlerı güncelledim ve microsoft güncellemelerinide yaptım. Oyun için kullandığım hardiski çıkarttım masaüstünün esas olan hardiskini taktım. Windows 10 yüklü işletim sistemi var ve açılırken çok uzun bekledi, reset attı, başlangıç onarma çıktı ve açılıncada çok yavaş açıldı bazı bileşenleri açamadı hata verdi. Oyun için kullandığım hardisk laptop hardiski olduğu için xp yükledim.Bunda da benzer şekilde çok yavaşladı.Çözüm ararken çok uğraştım şöyle bir çözüm buldum. Bizim 2. olarak kullandığımız masaüstü var performans bakımından esas olan masaüstünden düşüktür, buna taktım windows 10'lu hardiski kısa bekledi bir şeyler yazdı hatırlamıyorum sonra esas olan masaüstüne takıncada sorunsuz ve hızlı açıldı.Bu sorunun temel sebebini ve bu sorunlara sebeb olmayacak çarelerin izâhını merak ediyorum, bana yardımcı olur musunuz?

Mühendis Forum